כל השלבים בתכנון פרישה

מה זה אומר לצאת לפנסיה? איך מקבלים את הכסף? כמה זמן זה לוקח?  לאורך השנים עבדתם במקומות עבודה שונים וכל מה שחלמתם עליו זה הרגע שבו אתם תוכלו לפתוח את הבוקר בשקט ושלווה, לבלות יותר זמן עם הנכדים, וגם קצת תחביבים אישיים .

הרגע הזה מלווה גם בלא מעט חששות ולכן תכנון הפרישה שלנו פה בשביל לסייע לבנות תוכנית כלכלית אשר תעזור לכם לראות את התמונה הגדולה: להתאים בין המוצרים הפנסיוניים כגון קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל וקרן ההשתלמות. יחד לבחון את תמהיל ההכנסות וההוצאות שיותאם לגיל השלישי תוך הבנה של הרצונות ואלי הגשמת החלומות שלכם

התהליך שלנו כולל כמה נקודות עיקריות

  1. פניה ראשונית – ראשית, בני כמה אתם? 
  • גיל הזכאות המינימלי הוא 60 - המשמעות היא שאתם יכולים לפרוש כבר בגיל 60 ולהגיש בקשה לקצבה מהקופות. כמובן, תקבלו קצבה נמוכה יותר כי תחסכו פחות שנים ויש יותר שנים לשלם לכם אבל זה אפשרי. 
  • גיל הפרישה לפי חוק בישראל הוא 62 לנשים ו 67 לגברים (משתנה בהתאם לשנת הלידה) - את קצבת הביטוח לאומי תקבלו בהתאם לגיל הפרישה על פי חוק ובהתאם לתנאים. 
  • גיל פרישה חובה הוא 67 - המעסיק יכול לחייב אתכם לפרוש כבר בגיל 67. כן, יש לא מעט כאלה שרוצים להמשיך לעבוד מתוך צורך או כי הם ממש אוהבים את מה שהם עושים. 
 

2. פניה לחברות הביטוח/קרנות הפנסיה 

בשלב זה יש לפנות לחברות הביטוח וקרנות הפנסיה לצורך מיפוי התיק שלכם.  

 

3. פגישה 

במהלך הפגישה אנו עוברים על נתוני הקופות האישיות שלכם , בוחנים יחד את החלק ההוני שהוא סכום מזומן שניתן למשוך ללא מס , את האפשרויות לקבלת קצבה במסלולים השונים, חסכונות והכנסות אישיים, מוצרים פיננסיים, היבטי מיסוי, התחייבויות והוצאות, ובסופו של דבר נסכם ונפרוש בפניכם את האפשרויות הנכונות עבורכם אשר מותאמות כמה שניתן לרמת  החיים שלכם לפני הפרישה לגמלאות  

 

4. העברת המסמכים לחברת הביטוח 

אם הכל תקין, קבלת קצבה לוקחת בין 90-60 ימי עסקים ופדיון של סכום חד פעמי לוקח כ-30 ימי עסקים: 

  • ביטוח מנהלים – קבלת הקצבה היא רטרואקטיבית 
  • קרן פנסיה – בעקבות התקנון האחיד – קבלת הקצבה לא נעשית רטרואקטיבית. 

 

5. פניה למס הכנסה 

אנו מציידים אתכם במסמכים כדי שתוכלו לפנות למס הכנסה 

גלו עולם מחודש
של פיננסיות יציבה.

שקיפות

אנו מאמינים שקבלת החלטות נכונות וצליחת אתגרים פיננסיים העומדים בפנינו, מחייבים אמון מלא, מקצוענות ויושרה ומתוך עקרונות אלו- אנו דוגלים בשקיפות מלאה.

חדשנות

כדי להיות הראשונים והחדשניים ביותר אנו שותפים עסקיים של פרופיט שירותים פיננסים שינה הקבוצה הגדולה בישראל לניהול פיננסים ופנסיונים.

אובייקטיביות

אנו מאמינים שקבלת החלטות מושכלות והצלחה באתגרים פיננסיים העומדים בפני לקוחותינו, מחייבים אמון מלא, מקצוענות ומתוך עקרונות אלו.

כל שירותי החברה

אנו מעניקים ללקוחותינו מגוון שירותים בתחום ניהול העושר המשפחתי